Cerrahi

Cerrahi

Cerrahi Müdahale Gerektiren Rahatsızlık Süreçleri

Cerrahi Bölümü Detayları

İmplantoloji ve dişeti ameliyatları dahil bütün diş cerrahisi prosedürleri kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Hastalarımızın yaşadığı yaralanma ve deformasyonların tanı ve tedavisi uzman doktorlarımız tarafından uygulanmaktadır.

Birinci Seans

Cerrahiyi ilgilendiren vakaların ilk seansında; şikayetin dinlenilmesi, muayene, röntgen ve gerekirse tomografi ile vakanın değerlendirilmesi, uzman hekimlerle konsültasyonu sonrası sonrası teşhis konulur. Cerrahi işlem seçenekleri; lokal anestezi veya sedasyon ile kliniğimizde veya genel anestezi altında anlaşmalı hastanemizde yapılmak üzere hastamıza sunularak tedavinin planlanması tamamlanır.

Değerlendirme

İkinci Seans

Tedavi ve Kontrol

Kliniğimizde yapılan işlemlerden sonra hastamız evine gönderilir ve tedavisi düzenli olarak takip edilir. Genel anestezi altındaki işlemlerden sonra doktorlarımızın kararı neticesinde birkaç saat veya bazen bir gece gözetim altında dinlenmesi sağlanır.

Üçüncü Seans

Kontrol

Hastamızın operasyon sonrası iyileşme süreci, genellikle bir hafta sonra kliniğimizde kontrol edilir.

Dental Prosedürler

Çene Cerrahisi

Diş ve çevre dokulardaki bozukluklar, yirmi yaş dişi ve kist operasyonları ile ilgilenen bölümdür.

İmplantoloji

Diş eksikliği varlığında fonksiyon ve estetiğin düzenlenebilmesi için titanyum implantların çene kemiğine yerleştirilerek bu eksikliğin giderildiği branştır.

Periodontoloji

Dişi çevreleyen dokuların sağlığı ile ilgilenen diş hekimliği branşıdır. Dişeti kanaması, çekilmesi ve estetiği (pembe estetik) gibi durumlarla ilgilenir.

Pedodonti (Çocuk Diş hekimliği)

Çocuk ağız diş sağlığının gelişimini, fonksiyon ve estetiğini koruyan ve gerektiğinde düzelten bölümdür.

Ortodonti

Çene ve diş dizilerinin bozukluklarını düzenli takip ederek gerektiğinde sabit veya hareketli apareylerle tedavilerini gerçekleştiren uzmanlık alanıdır.