Estetik

Estetik

Ağız içerisindeki şekil, doku, dizi ve renk bozukluklarının giderilerek ideal bir görünümün sağlanması işlemidir.

Birinci Seans

İlk seansta tanışma ve hastanın beklentilerini öğrenme, durumun tespiti ve estetiğin uygulanması için neler yapılabileceği anlatılır. Daha önce Dentan’da yapılmış benzer vakaların önceki ve sonraki fotoğrafları gösterilerek beklentilerin neler olduğu saptanır teyit edilir. Estetik mock-up çalışması için ölçü ve fotoğraflar alınır.

Tanışma

Hastamızın şikayetleri dinlenilerek olası çözüm önerileri şeffaflıkla paylaşılır ve tedavi sürecinin planlaması yapılır.

Örnek Vakalar

Önceki hastalarımıza uygulanan tedaviler hasta ile birlikte incelenir ve beklentiler somut veriler üzerinden netleştirilir.

Hastamızın beklentileri doğrultusunda hazırlanacak mock-up için gerekli ölçüler alınır ve fotoğraf çekimleri yapılır.

İkinci Seans

Tedavimizin ikinci seansında ise, hazırladığımız mock-up çalışması ağza yerleştirilir ve aldığımız geri bildirimler doğrultusunda düzeltmeler yapılır.

Üçüncü Seans

Son aşama olan üçüncü seansımızda ise laboratuarımızda hazırladığımız estetik restorasyonların ağız içine yerleştirilmesine geçilir. Daha önce gerçekleştirdiğimiz seanslarda hastamızın tüm beklenti ve şikayetleri dikkatle dinlenmiş olduğundan, genellikle bu seansta hastamızın tedavisi tamamlanır.

Dental Prosedürler

Çene Cerrahisi

Diş ve çevre dokulardaki bozukluklar, yirmi yaş dişi ve kist operasyonları ile ilgilenen bölümdür.

İmplantoloji

Diş eksikliği varlığında fonksiyon ve estetiğin düzenlenebilmesi için titanyum implantların çene kemiğine yerleştirilerek bu eksikliğin giderildiği branştır.

Periodontoloji

Dişi çevreleyen dokuların sağlığı ile ilgilenen diş hekimliği branşıdır. Dişeti kanaması, çekilmesi ve estetiği (pembe estetik) gibi durumlarla ilgilenir.

Pedodonti (Çocuk Diş hekimliği)

Çocuk ağız diş sağlığının gelişimini, fonksiyon ve estetiğini koruyan ve gerektiğinde düzelten bölümdür.

Ortodonti

Çene ve diş dizilerinin bozukluklarını düzenli takip ederek gerektiğinde sabit veya hareketli apareylerle tedavilerini gerçekleştiren uzmanlık alanıdır.