Tankut Gürsoy

Dr. Tankut Gürsoy
General
  • EĞİTİM
    • 1978 - 1984 İstanbul Üniversitesi Faculty of Dentistry (PhD.)
    • 1987 - 1996 İstanbul Üniversitesi Faculty of Dentistry Doctorate ve Post Doctorate

1960 yılında Eskişehir’de doğdu.

1975 yılında Eskişehir Maarif Koleji (ortaokulu), 1978 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

1979-1984 İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden (yüksek lisans) mezun oldu. 1987-1996 yılları arasında aynı fakültede doktora ve post doktora, pedodonti ve estetik diş hekimliği ile ilgili çalışmalar yaptı.

1986-2020 Dentan Ataköy 1995-2000 İstanbul Cerrahi Hastanesi kurucu ortaklığı, yönetim kurulu üyeliği ve diş bölümü kuruluş ve işletilmesi 2000 Dentan Fulya klinikleri kuruluş ve çalıştırılmasını yaptı.

Üniversite öğrenciliğinden itibaren ve doktora sonrası üniversite çalışmalarında estetik diş hekimliği alanında çalışmalar yaptı. 1987 yılından itibaren bu konuda konferanslar, akademik makaleler ve hands-on kurslar düzenledi.
Özellikle üzerinde yoğunlaştığı yöntemler 1987’den bu yana, porselen laminate venerler, kompozit venerler, daha sonraları lazerler ve cad-cam uygulamalar oldu.

Üniversitedeki doktora çalışması sırasında estetik ve yeni teknolojilerle çalışmanın yanı sıra spastik engelli çocuk ve bireylerin genel anestezi altında tedavileri ile ilgili yoğun ve gönüllü çalışmaların içinde bulundu. Tüm bu konularda çok sayıda yerli ve yabancı dergide yayınlanmış yazıları ve kongre konuşmaları bulunmaktadır.

Yeditepe Üniversitesi’nde mezuniyet öncesi ve sonrası programlarda dersleri mevcuttur. Estetik ve kombine çalışmalarına Dentan Fulya’da devam ediyor.

Diş hekimi çocuğu olarak doğdu, ailede üçüncü kuşak olarak büyük oğlu Tan Gürsoy yerini almak üzere.

Mesleği dışında özel ilgi alanları; Meditasyon, Tai Chi, Enduro motosiklet turları, doğa gezileri, okumak ve spordur.

1986-2020 Dentan Ataköy, 1995-2000 İstanbul Cerrahi Hastanesi kurucu ortaklığı ve yönetim kurulu üyeliği ile diş bölümü kuruluş ve işletilmesini yaptı. 2000 yılında Dentan Fulya kliniklerinin kuruluş ve çalıştırılmasını yaptı.

1987’den bu yana özellikle üzerinde yoğunlaştığı yöntemler, porselen laminate venerler, kompozit venerler oldu. Bu çalışmalarını lazerler ve cad - cam uygulamalarla da güçlendirdi.

Üniversitedeki doktora çalışması sırasında estetik ve yeni teknolojilerle çalışmanın yanısıra spastik engelli çocuk ve bireylerin genel anestezi altında tedavileri ile ilgili yoğun ve gönüllü çalışmaların içinde bulundu. Tüm bu konularla ilgili çok sayıda yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış yazıları ve kongrelerde konuşmalar yaptı. Yeditepe Üniversitesi’nde mezuniyet öncesi ve sonrası programlarda ders vermeye devam etmektedir.  Estetik ve kombine çalışmalarına Dentan Fulya'da devam ediyor.

Babasının tecrübesi ile devraldığı diş hekimliği mesleğini büyük Oğlu Tan Gürsoy’a devretmeye hazırlanan Tankut Gürsoy, mesleği dışında meditasyon, Tai Chi, enduro motosiklet turları, doğa gezileri, okumak ve spor yapmak ile ilgileniyor.

Doktorlarımızdan birisi ile görüşmek için randevu alabilirsiniz

Randevu Al